| Alexandru_Rosu_1991 a întrebat:

Vreau o recomandare pentru un laptop gaming-developing, buget pana in 6000-7000 RON, preferabil sa fie Asus sau Lenovo.De asemenea as dori sa aiba si un mic SSD.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai bine un desktop? Laptop-ul ramane tot laptop...
La ssd e discutabil, ai variantele urmatoare. Daca nu are ssd, trebuie sa adaugi ssd-ul separat.
Variante foarte ok ai aici: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/894911/
Desi cu banii aia, daca ai lua desktop, ar iesi ceva impecabil:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/894920/
Si daca pui si monitor, si tot ce incadrezi in 7000.

| MskDesign a răspuns:

Laptop de 6000-7000 de RON?! Cum a zis si sltlp, ia-ti frate un desktop, sau iti cumperi piesele dupa bunul plac si il asamblezi.Iti cumperi o placa video cu muschi pe ea, si trei monitoare de 82 centimetri diagonala, de iti faci un sistem de o sa moara gamerii.Nu stiu cat ar putea sa coste ceva de genul, dar mi se pare foarte exagerat ca sa dai 7000 de RON pe un laptop.