| anonim_4396 a întrebat:

Vreau putin ajutor rog seriozitate si vreau sa raspunda doar cei care stiu dau funda

asa am doua seturi de boxe 2.1 si 5.1 http://www.pcgarage.ro/boxe/fenda/fd_a555u/ 2.1
http://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/ 5.1
am placa audio onboard idea e ca pot sa pun amandoua sistemele la un splitter audio http://www.emag.ro/......EHCXTBBBM/ modelu asta
mentionez ca sistemul 5.1 il folosesc doar stereo toti cei 5 sateliti nu suround. vreau sa imi mai spuneti daca nu cumva ar avea de suferit placa audio sau cele doua sisteme

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Nu are de suferit decat puterea si eventual calitatea sunetului. In rest placa si boxele sunt in siguranta.

| AntonioDumeIoan a răspuns (pentru dfeel):

Ms pentru răspuns apropo dacă aș cumpăra să zicem o placă audio dedicată ar fi mai ok si daca da îmi poți spune ce placa audio să îmi iau

| AntonioDumeIoan a răspuns (pentru dfeel):

Ms pentru răspuns apropo să zicem că iau o placă audio dedicată s-ar simți ceva diferența cu cele două sisteme dacă da ce placa audio îmi poți recomanda?
Scuze daca am mai postat încă odată dar sunt pe telefon

| dfeel a răspuns (pentru AntonioDumeIoan):

Ar fi infinit mai ok in masura in care si sistemul audio are potential.
De exemplu un sistem Microlab 9C se aude mult mai bine pe o placa externa decat pe integrata.
Eu folosesc doar Xonar de la Asus si am un Xonar DG in calculatorul desktop si Xonar U7 la laptop.
U7 este o placa audio externa dar cu performante foarte bune. DG este ceva mai slaba dar pentru pretul ei este fenomenala. Si fata de onboard e diferenta de la cer la pamant.
Am avut si Creative Omni si pe partea audio era foarte faina, poate mai faina ca U7, dar driverele erau distruse si se bloca foarte des si nu mi-o mai recunostea.
Cu Asus nu am avut niciodata probleme.

| AntonioDumeIoan a răspuns (pentru dfeel):

Si dacă aș lua u7 ar fi mai ok pentru ca nu prea am chef sa bag placă audio interna mi cam lene

| dfeel a răspuns (pentru AntonioDumeIoan):

Xonar U7 este o placa de sunet foarte buna.
Daca te atrgae mai mult ideea de placa externa poti sa mergi fara griji pe varianta asta.
Nu uita insa ca si sistemul tau audio trebuie sa fie performant pentru a te bucura de o auditie cat mai placuta.

| AntonioDumeIoan a răspuns (pentru dfeel):

Îmi poți da un link de unde as putea sa o comand?

| AntonioDumeIoan a răspuns (pentru dfeel):

Mersi frate chiar se aude cu mult mai bine ☺☺
Sărbători fericite!

| dfeel a răspuns (pentru AntonioDumeIoan):

Craciun Fericit!