| Dalmore a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de pe steam. Am card visa si nu ma lasa. Am contactat banca, au zis ca nu au nicio problema. Ce sa fac? Exista vreo alta metoda de plata?

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Merge platit cu orice alt card. Metoda mea favorita de plata e paysafe card. Te duci la un kiosk si ceri paysafe card. Exista de 5, 10, 20, 30, 50 euro. Posibil sa fie mai multe da nu le stiu si eu pe toate. Ii dai banii acolo la kiosk si ii spui de cat sa iti dea. O sa iti ofere ceva ca un bon, cu un cod de 16 cifre mi se pare (poate si litere). Te duci pe steam si la metoda de plata alegi PaySafe, bagi codu ala si aia e. E mult mai usor si mai sigur. S-ar putea sa nu gasesti la toate kioskurile, cauti si tu pana gasesti.

Bafta happy

1 răspuns:
| Uniberus a răspuns:

Poți scoate banii de la banca si sa iti cumperi un voucher pat safe card. 25, 50, 100, 200 lei