| portocala_9231 a întrebat:

Vreau sa dezactivez un cont de facebook in situatia in care nu mai am acces nici la e-mailul pe care a fost facut contul, nici la cont. parolele mi-au fost schimbate de cineva in urma unui conflict. Spune-ti-mi daca pot sa fac asta, si daca da, cum? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Din pacate...nu mai poti face nimic fara parole.Solutia e sa cedeze persoana cu parolele sub presiunea amenintarilor cu moartea in timp ce simte lama cutitului pe gat...Alta solutie nu ar fi.Lasand gluma, nu poti sa stergi contul fara parole.:/ Imi pare rau.

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

La email in cazul ca cineva ţi-a aflat parola înţeleg, dar la facebook...doar n-ai folosit aceeaşi parola ca la messenger

| anonim_4396 a răspuns (pentru ταξιδιώτης):

Din pacate da...Cum sa fac sa scap de un virus care a intrat pe "Facebook" de la unul din cei aflati peta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-mi spuna cineva va rog cum sa-mi fac alt cont ca nu mai suport

| shakemania a răspuns:

Daca ti-ai setat intrebari de siguranta si la email, si la contul de facebook, ai putea sa incerci sa le folosesti ca sa-ti resetezi parolele. daca nu ti-ai adaugat intrebarile de siguranta nici la mail, nici la FB, cam nasol. ca ultima varianta, ai putea apela la politie. cand cineva (oricine) iti intra in cont si-ti schimba parola, se cheama ca ti-a SPART contul. iar hacking-ul e pedepsit de lege. poti intai sa ameninti persoana cu politia si, daca nu da rezultate, tine-te de promisiune.