| Geoops a întrebat:

Vreau sa editez un protect ppt, insa cand il deschid imi aparea direct filmuletul. Asa ca am dezinstalat power Pointul 2003, si mi-am instalat 2007. Acum cand deschid acel fisier ma pune sa salvez, si cand pun numele protectului "proiect. pps", imi apare o eroare in care scrie "the converter failed to save the file", am incercat si alte nume, insa tot la fel apare. Maine trebuie sa prezint proiectul si nu stiu ce sa fac. Ajutatii-ma va roog sad

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Nu era nevoie de dezinstalarea lui "Power Point 2003" şi apoi de instalarea lui "Power Point 2007". Dar acum las-o aşa.

Soluţia problemei tale este simplă, trebuie doar să schimbi numele fişierului din "proiect.ppS" în "proiect.ppT". După aceea, vei putea edita fişierul şi-l vei putea modifica după bunul plac.

La final, când te declari mulţumită, poţi schimba înapoi numele fişierului din "proiect.ppT" în "proiect.ppS", dar nu este neapărat obligatoriu.

Mult succes pe mâine!