| Vlad9091 a întrebat:

Vreau sa fac si eu upgrade la acest laptop https://www.emag.ro/......GNL44BBM/. Eu vreau sa fac doar la ram dar vad ca nu are o usita speciala pentru accesare. Eu stau in jur de 230km de service-ul depanero si mai trebuie sa dau si 200 de lei ca sa il instaleze. Nu pot sa fac asta acasa singur? Am auzit ca poti sa pierzi garantia.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sierra1 sub e placa de baza, ce ar putea sa fie altceva, nu e greu dar poti sa nu pui corect memoria acolo la loc

| sierra1 a răspuns:

"Am auzit ca poti sa pierzi garantia." da, corect.
Dacă desfaci vreun șurub ce e afllă sub vreun sigiliu (plastic, staniol, hârtie, ceară, plastilină,...) asta se va întâmpla. Pe de altă parte nu e greu să schimbi memoria ram. Decizi tu corect ce să faci! (câtă garanție mai ai?)

| Vlad9091 explică (pentru sierra1):

Abia am luat laptop-ul sa fiu sincer. Nu pot sa-l returnez din pacate. Stiu ca are garantie 2 ani dar vad eu, cred ca ma descurc si cu 4gb ram

| RAY a răspuns (pentru Vlad9091):

Da,o pierzi, doar depanero are voie sa faca upgrade, un ssd + 4gb ram =upgrade din ce stiu eu costa 120 de ron nu e mult

| RAY a răspuns (pentru Vlad9091):

Din pacate nu se poate adauga ssd m2

| sierra1 a răspuns (pentru Vlad9091):

Baftă!

| Vlad9091 explică (pentru RAY):

Da dar cum naiba fac eu avand in vedere ca stau la 230 km de service-ul de la astia. Daca ma aude taicamiu ca trebuie sa trimit iarasi laptop-ul undeva pot spune ca o sa dorm 3 luni pe pres. Si am mai auzit ca mai si dureaza multe saptamani pana termina,

| RAY a răspuns (pentru Vlad9091):

Vin curierul la tine acasa