| Cristu15Ma a întrebat:

Vreau sa iau un iph 7 de 33 de milioane in rate de la flanco, am un venit lunar de 10 milioane +bonuri de 2 milioane, vreau sa il iau in 20 de rate pentru ca nu are dobanda, nu am rate la banci! credeti ca merge?

11 răspunsuri:
| Psycho777 a răspuns:

De ce sa iti iei telefon care valoreaza cat un laptop decent daca nici macar nu ti-l permiti?

| KNST a răspuns:

Te bagi in datorii pentru un telefon foarte scump, dar de 2 lei. Crede-ma, n-o sa zbori pe Luna cu el. Cu 1500 ron iti iei un LG de sta pisica in coada! Crede-ma, nu merita investitia. Uite cum arata acel LG: http://www.gsmarena.com/lg_g4-6901.php

| Cristu15Ma explică (pentru KNST):

Am alocatia 4 milioane il platesc singur ala e al mamei salariu tata are firma de taxiuri dar fara venit pe cartea de munca

| Cristu15Ma explică:

Am alocatia 4 milioane este de Germania, am intrebat sa stiu daca poate mama, tata are o firma de taxiu dar nu are venit pe cartea de munca, stai tu linistit, puteai sa mi rasp la intrebare

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cristu15Ma):

Vreti sa mancati toata familia paine cu margarina sa ai tu iphone cu care sa te spargi in figuri?

daca ai alocatie asa mare ii strangi si gata... in cateva luni ai iphone

| Cristu15Ma explică (pentru suntserios):

Pai este acelasi lucru daca il cumpar in rate, cica mananc paine cu margarina ba saracie cauta pe net Sedan de la constanta asa de curiozitate

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cristu15Ma):

Esti liderul unui clan de mafioti si iti iei telefon in rate? Devii din ce in ce mai amuzant.

Doar ca trebuie sa iti pui in ordine povestile.

la o intrebare ai 15 ani si muncesti
la o intrebare ai 15 ani si vrei sa ii cheltui tot salariu lui maica ta pentru iphone
la o intrebare esti in Germania
acu ai devenit mare cap de clan mafiot constantean?

| Cristu15Ma explică (pentru suntserios):

Nu s in Germania am fost cand eram mic, nu cheltui salariu mamei ptc il platesc eu din alocatie, am zis ca am salariu 10 milioane +bonuri ptc acesta este venitu mamei

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cristu15Ma):

Pai esti cap de clan mafiot si iei salariul lui mamaica? Rusinica

| Cristu15Ma explică (pentru suntserios):

Esti prost rau, tu nu intelegi ca trebuie sa mi faca mama rata?, eu nu am 20 de ani, rata eu o platec

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cristu15Ma):

Si atunci de ce mai pui sa caut " Sedan de la constanta asa de curiozitate"?