|

Vreau sa imi achizitionez azi un telefon si am o intrebare urgenta care credeti ca este mai bun dintre Samsung galaxy S3 sau Samsung galaxy note 1. Ma gandesc ca mai bun e S 3 dar vreau un telefon cu un display cat mai mare, ce parere avetii?

7 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Salut hai sa i-ti explic ce am patit eu din cauza dorintei unui telefon cu display- ul cat mai mare.
Acum 1 an am vrut sa i-mi iau si eu un telefon si mergand din magazin in magazin am cautat un telefon pe plac.Nu aveam decat 400 de lei disponibili si gandul ca si tine la un telefon cu "ecranul mare" vrand sa ma dau mare cu el la scoala... fara sa ma gandesc ca un telefon nu este mai bun daca are display-ul mai mare ci, PERFORMANTE mai mari deci daca vrei sa i-ti cumperi un telefon si ai un anumit buget si exemple care sa-ti placa, comparale atat din punct de vedere al performantelor si dupaceea din punct de vedere am marimii display-ului deci : poftim specificatiile pentru NOTE 1 ___
SpecificațiiSamsung Galaxy Note N7000 BlueCod: n7000
General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesor:Cortex A9 Dual coreProcesor (MHz):1400Culoare:AlbastruDimensiuni (W x H x D mm):83 x 146.9 x 97GPS:A-GPSGreutate (g):178Sistem de operare:Android v2.3 (Gingerbread)Tip SIM:SIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)Memorie RAM:1 GBMemorie interna:16 GB
Afisaj
Tip display:Super AMOLEDRezolutie (pixeli):800 x 1280Numar culori:16MDiagonala display (inch):5. 3Functii:Corning Gorilla Glass
Multi-touch
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie camera (Mp):8Rezolutii foto:3264 x 2448Blitz integrat:LEDRezolutie video:1920 x 1080Camera secundara:1.3 MpCaracteristici foto/video:Mod foto: Panoramic
Detectarea zambetului
Alimentare
Durata convorbire:3G: 13 ore 30 min
2G: 26 oreDurata in regim de asteptare:2G: 960 ore
3G: 820 oreCapacitate (mAh):2500Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:Cu RDSRedare video:MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263Redare audio:MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC
Altele
SAR (W/kg ):0. 39Aplicatii:S...2014 - 4310 + Vezi răspunsul întreg

6 răspunsuri:
| a răspuns:

I-ati s3, are si display mare (4, 8 inch), este si bun pentru jocuri, aplicatii etc.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Samsung galaxy note 3

| a răspuns:

S3

| a răspuns:

Acum depinde de tine.
S3 are o autonomie a bateriei de aproape 2 zile, ceea ce e foarte bun pentru un smartphone, Note 1 o sa te tina in jur de o zi. S3 e destul de mare are cam tot ce are si Note 1. Un sfat: mergi pe S3!

| a răspuns:

S3 e mult mai bun ca note 1. acuma depinde si de gusturi.
eu te as sfatui sa iti iei s3

| a răspuns:

Funda?