| AleX12139239123 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video la care scrie PCI Express 3.0 iar eu am in calculator PCI Express 2.0 x16 dar daca o cumpar pe aia de 3.0 imi intra pe slot la blaca de baza? Si eu am DDR2 si placa de o am in PC e de DDR3 si acea de vreau sa o cumpar cere GDDR3 imi merge?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai de ce nu ar intra, are vreo neputinta?

si acea de vreau sa o cumpar cere GDDR3...nu cere nimeni nimic nene, cum sa ceara...aoleu.
Ce diferenta e intre DDR3 si GDDR3? Ia roaga-l frumos pe Goagale sa-ti spuna!