| Bubuu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o unitate pentru PC doar din simplul fapt ca nu imi merge simsul ptc. nu am memorie suficienta niciodata, nu e buna placa video...si vreau alta unitate ptc. e deja veche. Ce fel de unitate mi-ati recomanda, si mai ieftina, si sa mearga sims 2? puppy dog eyes Fundita! :X

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Nu mai bine iti iei unitatea asta de la eMAG care are tot ce vrei (placa video de 1G):
http://goo.gl/kdoZP
Chiar e un pret rezonabil avand in vedere ca placa de baza suporta DDR3.

| Anonymus314 a răspuns:

Un pc care are astea:
If you have a T&L capable video card with at least 32 MB of video RAM then you need at least:

600 MHz P3 processor or better
256 MB RAM if Windows XP, Windows ME, Windows 98 or Windows 2000
At least 3.5 GB of hard drive space

If you have a non-T&L capable video card (such as Intel Extreme Graphics or Radeon 7xxx Series) then you need at least:

2.0 GHz processor or better
256 MB RAM if Windows XP, Windows ME, Windows 98, or Windows 2000
At least 3.5 GB of hard drive space

Supported video cards (and the more video memory the better):

ATI RadeonTM series (7000 or better)
7000, 7200, 7500 (requires 2.0 GHz processor)
8500, All-In-Wonder 8500
9000, 9200, 9500, 9600, 9700, 9800

Nvidia� QuadroTM series
Quadro, Quadro2, Quadro4

Nvidia� Geforce series (GeForce2 and better)
GeForce2
GeForce3, 3 Ti
GeForce4, 4Ti, MX 420, 440
GeForce FX 5200, 5600, 5700, 5800, 5900, 5950
GeForce 6800

Intel� Extreme Graphics (requires 2.0 GHz processor)

| AnonymousM a răspuns:

Mai bine iti iei un laptop bun happy si e si portabil love struck... dar trebuie sa te uiti la memoria ramilor la laptop daca e de 2GB sau peste 2 GB e foarte bine :*:*.