| Ayumha a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop, ce imi recomandati? Am auzit ca cele de la Apple sunt mai bune. Si la ce preturi sunt, m-ar interesa sa nu depaseasca 40 de milioane. FUNDA!

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

De banii unui Apple ai putea cumpara un laptop care are aceeasi performanta si iti mai raman si bani. Daca il folosesti pentru office/browsing/multimedia nu se merita sa dai mai mult de 2300 de RON, dar daca il vrei special pentru jocuri atuncipreturile sar de la 2700 de RON.

Mai mult platesti brand-ul!

| Kattan a răspuns:

Ai auzit gresit. Nu Apple sunt cele mai bune (de-abia astept sa se sparga bula asta cu Apple). Lenovo (fostele IBM), Toshiba, Fujitsu-Siemens, Dell etc. au modele foarte bune. Depinde de ce vrei sa faci cu acel laptop.

| sonya a răspuns:

Eu nu inteleg oamenii care dau banii pe Apple. Sincer eu am avut un Dell acum am un HP. Sunt cat de cat multumita de el. Ideea este ca daca il folosesti doar pentru lucruri simple word, mail, hai sa zicem si putin de photoshop nu ai nevoie de un Apple. Dar daca lucrezi eu stiu ca programator, designer, arhitect si altele ce necesita anumite programe atunci se merita sa dai banii. Acum daca dispui de bani si nu e nici o problema...e alegerea ta. Eu sunt o fidea pentru Dell. Hai sa zicem si Asus. Apple avea un coleg care era la automatica si chiar avea nevoie. Opinia mea este ca as merge pe un Dell. Conteaza si ce are inauntru. Procesor, placa video, memorie, hard etc. Dar ai grija sa nu dai banii aiurea. Incearca sa te consulti cu cineva care stie sa nu iesi in pierdere. Succes!

| chakuza a răspuns:

Uite aici o varianta
http://www.pcgarage.ro/......ghz-linux/
E destul de bun la banii aia, merge sa faci ce vrei pe el.Jocuri merg cele mai noi.

| TRN a răspuns:

Http://www.smartbuy.ro/......09704.html uite aici un site de unde poti lua mai multe opinii

| John1973 a răspuns:

Nu sunt bune cele de la Apple. Uite aici unul bun http://bit.ly/1r4WEwd