| Alexandraa_7363 a întrebat:

Imi voi lua un laptop, vreau sa stiu ce laptop este mai bun.Am auzit ca cele mai bune sunt acestea:
-apple
-dell
-viewsonic
-mithubishi
Care dintre ele e bun? Voi ce laptop aveti? Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| lavinia_5701 a răspuns:

Mithubishi sau Applehappy

11 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Daca vrei un raport performanta-pret alege Asus, Dell si HP.Desigur,si Sony si Apple sunt bune, au o calitate mai buna si functii "cool", dar trebuie sa mai bagi mana in buzunar.

| ionutzuck a răspuns:

Hp pavilion dv6 il am de 2 ani si nu am nici o problema cu el, sunt foarte bune si arata foarte bine, poti sa iei cu incredere

| Ana213 a răspuns:

Cel mai bun e Asus, crede-ma.

| Homye18 a răspuns:

Eu unul am Acer Aspire 5520 de ceva vreme si nu am avut nici o problema cu el si sunt foarte multumit de el. Asa ca sit top automat ca Apple este cel mai bun dar parerea mea este sa nu bagi foarte multi bani in tehnologie si iti spun si de ce:

1. Se devalorizeaza foarte rapid;

2. Laptop-urile in general nu le poti imbunatatii cu foarte multe piese. Mai poti pune memorie Ram si eventual un Hard-Disk mai mare dar cam atat. Nu-i poti schimba procesorul, placa de baza, placa video etc.

3. Depinde si ce vrei sa faci tu cu el (parerea mea ca nu merita sa-ti cumperi un laptop de nu stiu cate zeci de miloane daca tu de exemplu il folosesti sa stai pe net cu el, sa vezi filme, sa asculti muzica si cam atat).

| iulia_9095 a răspuns:

Eu am fujtsu si nu mi se pare prea bun,am avut inainte un HP si era mult mai bun,dar cel mai bune suntele de la Apple,dar sa fie originale,are tatal meu(si l-a laut din America)a dat ceva pe el,dar se merita, este foarte bun si inteligent, dar este mult mai diferit pentru. ca nu are acelasi sistem de opereare (windows)

| Draagos a răspuns:

Cele mai bune sunt cele Sony Vaio dar sunt si mai scumpe happy

| NevastuicAaA a răspuns:

Depinde ce piese au in ele.Dar de obicei Apple sunt mai bune.Eu am acer.La recomandari... depinde cam cati bani ai.
Eu as spune sa iti iei Acer aspire 7740 G ( ai grija sa fie procesorul Intel core).De asta am si eu si sunt foarte multumit de el.

| Deiia a răspuns:

Eu o sa-mi iau unul Lenovo este bun si nu este doar 18-19 milioane si tine si mult cineva il are de 3 ani dar si Apple e bun

| iiHiddenDay a răspuns:

Eu iti recomand Hp.prietena mea are si ii merge foarte bine... uite linkulhttp://www.emag.ro/......--pWD848EA

| Chocolateee a răspuns:

Eu nu am laptop insa stiu ca sunt bune laptopurile de la ASUS. happy

| maryutza_6974 a răspuns:

Eu am Acer aspire 5732zg.este foarte bun.nu s-a stricat niciodata de cand il am