| Anișoara963 a întrebat:

Vreau sa imi cupar o cartela de memorie de 8 GB si nu stiu care e diferenta de clasa, adica o cartela de 8 gb clasa 4 de exemplu costa 89 lei dar de 8gb clasa 10 150 si nu stiu de care sa imi cumpar, chiar conteaza atit de mult clasa, aa si ce marca imi recomadati? eu vreau sa imi cupar transcend, credeti ca e buna, ca rog scrieti parerile voastre///
mersi anticipat
fundita laughing))))))))))

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Sunt clase de viteza; cu cat mai mare cu atat mai bine, mai ales la carduri de capacitate mare;
Logica e asa : daca bagi doar poze si 2-3 melodii o data nu e mare bai sa astepti 2 minute sa le scrie pe card (in cazul asta clasa 4 e ok), insa daca vrei sa bagi mai multe melodii sau filme si nu vrei sa stai sa te rogi de card, atunci un clasa 10 e perfect. In concluzie ti-l recomand pe al doilea dar daca vrei ceva mai ieftin ia clasa 6
Cat despre branduri, poti sa iei orice (mai putin serioux sau takems sau alte noname-uri)