| MaNNNNNNNiak a întrebat:

Vreau sa imi fac un calculator ce piese imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Zi-mi ce buget ai si-ti fac o configuratie.Iti las lista aici sau pe privat.As recomanda un minim de 1000 ron sau si mai mult.
Componente:
-Hard
-Placa video
-Procesor
-Placa de baza
-Ram
-Dvd writer
-Carcasa
-Sursa
-Mouse/tastura/monitor.
Zi-mi ce vrei din astea sau lasa msj in privat.

5 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Îți va fi greu, pai aș zice placă video.
Ți-a dat deja raspunsul bunwinking.
Succes!

| charleslouboutin a răspuns:

Placa de baza, procesor si placa video bune. Restul sunt optionale, poti sa alegi orice.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Esti nebunnlaughing, cum sa iti faci singur un calculator singur? Iti urez succes! big grin

| Piticlic98 a răspuns:

Pai placa video buan placa de sunet placa de baza si de obieci e bine sa ia 3 ram un procesor ok si daca poti hard disk extern