| maresal a întrebat:

Vreau sa imi fac un card pentru plata pe internet la diferite jocuri, pariuri etc. Am cateva intrebari elementare.
1. Ce varsta minima iti trebuie sa poti detine un card(Visa, MasterCard etc)
2. Cat costa sa faci un card?
3. Trebuie sa platesc lunar daca detin acel card?
4. Care e procedeul de obtinere a unui card?
5. Ce fel de card imi trebuie pentru plata pe internet.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Pentru un card normal, cu care sa faci plati pe internet, iti trebuie varsta de 18 ani.
2.La cele mai multe banci cardul se face gratuit.
3.Da, se plateste un comision de administrare, care difera de la banca la banca si comision pentru ridicarea de bani de la bancomat.
4.Te duci la banca cu actul de identitate.
5.Este bun oricare card, inclusiv cele doua amintite, de obicei casele de pariuri si magazinele online indica expres ce tipuri de carduri accepta.
Pot sa-ti mai spun ca unele banci au si carduri pentru minori, incepand de la varsta de 14 ani, dar acestea nu sunt acceptate la plata, mai ales la casele de pariuri, care cer varsta de 18 ani. Numai bine!

4 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.
1.în cazul jocurilor de noroc 18 ani.
2.Să faci un card te costă 3 lei fără depunere anticipată.
3.Nu,nu trebuie să plăteşti lunar, îşi trag ei comisionul prin tranzacţii dar ăsta e mic stai fără griji.
4.Te duci la bancă doar cu buletinul, eu aşa am procedat.
5. Orice card merge pentru plata pe internet, doar că acolo unde faci cardul le spui să-ţi activeze Internet Banking.Eu îţi recomand tot Visa, este bun de folosit peste tot.

Sper că ţi-am fost de folos.O zi bună.

| maresal explică:

Eu va-si da fundita la amandoi, am dat la cel care a raspuns primul.Mersi!

| navigator10 a răspuns:

Iti recoamand site-ul http://strategiipariuri.com/ pentru mai multe informatii despre pariuri.

| Bica_Marian_1971 a răspuns:

Iti recoamand site-ul https://www.facebook.com/ponturisportivebybicardo pentru mai multe informatii despre pariuri.