| hoLigan a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc pe piese dar nu stiu ce sa aleg. Bugetu e de 19 mil. nu stiu ce sa aleg intre amd si Intel. oricum ma intereseaza sa mearga gta 5. Cs go. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite aici o configuratie ideala pentru GTA V : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1190130/
Scoate sursa, iar daca comanzi componentele ramase vei primi o sursa cadou. Deci te duce undeva la 1800 lei.
Poti rula fara probleme GTA V 1920x1080p preset high pe acea configuratie.

| darius27015 a răspuns:

Placa video:GTX 750Ti 2gb (sau poti lua Intel core i7 e mai bun dar e foarte scump si nu te incadrezi in buget)
Processor:AMD Athalon x4 740 3.2 ghz
RAM : 8gb
Placa de baza:F2A55M DS2 gigabyte
Sursa de 550 W

Asa am si eu, gta 5 merge la 50 fps toate pe high si cs go imi merge cu 80-100 si am cheltuit doar 18 mil. si am luat piesele din magazinul de electronice, pc si am dat mai mult deoarece e mai scump in magazine ca doar trebuie sa scoata si aia profit din piese, deci poate daca ai noroc si le iei de pe net (iti recomand sa le iei noi) poate ajungi la 16 mil si mai ramai cu bani de buzunarwinking funda? big grin

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Mergi pe Intel, si nu o sa regreti!