| Иαяʋтσ a întrebat:

Vreau sa imi fac un server de metin2 pe ip si la navicat cand vreau sa ma loghez imi apare 2003-can't connect MySQL server on 'ip-u meu.100'(10060) ce pot sa fac ca sa imi mearga? Am mare nevoie de ajutor funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Ca sa mearga navigatul trebuie facut mai intai servarul.Iar sa te conectez la navigat trebuie sa fie servarul ON daca intelegi ce spun si dupa aceea te conectez daca vrei sa faci un servar privat de Metin2 poti sa te ajut eu.
Iti fac servarul cum vrei tu! DAR CA SA POT TREBUIE SA AI TEAMVIEWR 7 SA MA POT CONECTA LA PC TAU.
(Crearea servarului de Metin2 dureaza maxim o ora).
PS: Sunt creator de servar nu creator de pagini web.

| Иαяʋтσ explică (pentru Mihail2020):

Serverul era on.Dar acum am alta problema: pica netu cand intru in consola si ii dau start crying

| Lavina145 a răspuns (pentru Mihail2020):

Ma poti ajuta si pe mine sa fac un sv de metin.o3

| Lavina145 a răspuns (pentru Mihail2020):

Ma poti ajuta si pe minepuppy dog eyes?

| Denis_Ionescu_1995 a răspuns (pentru Mihail2020):

Imi poti da si mie id-ul tau?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Denis_Ionescu_1995):

Nu ajut la crearea server si nu dau ID chiar daca il ei de pe TPU eu dau IGNOR.
Asa ca tot acolo ajungi.

| ramon11 a răspuns (pentru Mihail2020):

Sall ma numesc Ramon iauite am mare nevoie de ajutor pe sv pe 25.01. ianuarie vreau sa fac sv daca vrei sa ma ajuti id meu (Ramon_boss09@yahoo.com sau ramon. mondialul@yahoo.com)big grin te rog

| nebunu12 a răspuns (pentru Mihail2020):

Martea911 ma poti ajuta pe mine cu servarul dau funda

| nebunu12 a răspuns (pentru nebunu12):

Grigoras.maryus@yahoo.com

| uriaking123 a răspuns (pentru Mihail2020):

Salut ai putea sa ma ajuti si pe mine la un server metin2 ip nu cine stie ce happy macar sa pot sal deschid fara erori si daca vrei iti dau si gmhappy nu e problemahappy

componente pc

2 gb ram
placa video 1 gb
procesor Intel sochet 775 1, 800 dual core
sursa 350

| Mihail2020 a răspuns (pentru uriaking123):

Ca memorie nu iti cere cine stie ce fel.
Consumi pe servar maxim 50Gb ca sa intalezi programele necesare in rest trebuie setat.
PS:DACA ai ip dinamic nu iti merge decat cu hamachi sau setat din router daca ai.
Iti trebuie masina virtuala iti recomand VIRTUALBOX este cel mai bun, al doilea lucru Clientul ca multi aicea se incurca cam 90-95%.
Multi zic clientul chinezesc poti lua orice client chiar si Client by abesgaara v3.7 merge destul de bine.
Dar conteaza ce fel de servar file (instant servar ) ei tu ca sa poata merge.
Urmareste acest protutorial si o sa vezi cum trebuie setat fiecare si chiar daca il faci pe IP trebuie sa scrii numai IP.
Acest tutorial este unul pentru incepatori pe ip de hamachi sa te invete cum sa setez pentru servarul de metin2.
http://www.youtube.com/watch?v=nIPp3cGyxig

| ALECSHD a răspuns (pentru Mihail2020):

Sal, imi poti da si mie id tau?

| florinMOD a răspuns (pentru Mihail2020):

As vrea sa-mi fac server de metin prin ip cine poate sa ma ajute id meu de mss florin_zauiceanu9

| RazBoy02 a răspuns (pentru Mihail2020):

Salut! Dami id-ul tau de skype sau de Y! M? Sau adauga-ma la Skype:razvan.crazy2 sau pe Y! M:aghelescurazvan77

| RedAngell a răspuns (pentru Mihail2020):

Salut.Vreau sa imi dai id tau de mess. Vreau sa imi faci un server de metin2 pe ip static si sa il hostez.Am incercat dar nu am reusit

| Marius_Johnny_1993 a răspuns (pentru Mihail2020):

Ma potia juta te rog puppy dog eyes, ia id meu mariussimaimult

27 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Aicea nu-i problema de Net la servar (servarul poate merge si fara net) dar aicea este problema la Servar cum este conectat si cum merge daca ai o eroare sau o conectare refuze si alte probleme desigur ca server nu merge dar merge navigatul (poate ai gresit ceva acolo cine stie) pot sa-ti rezolv problema cum team de ce ma uit si vad ce are si stiu exact ce pot face.
Problema de conectare este la tine prin servar el este baza.

| Mihail2020 a răspuns:

Da dar iti apare ceva (...)(conection refuzed sau mv...,/bin/shu)etc.
Sunt multe probleme care se mai intampla dar se pot rezolva nu stiu ce problema ai ca sa stiu cum so revolv cel mai repede.

| alin_9439 a răspuns (pentru Mihail2020):

Sal deci team vaz in mai multe rasp despre metin 2 si vr sa spun ca esti super priceput terog ajuta-ma si pe mine la creare pentru ca eu l-am creat dar alte persoane nu se pot conectea nu stiu dc crying add mes alin_micut P.S il am prin hamachi

| Mihail2020 a răspuns (pentru alin_9439):

Doua lucruri iti zic.
1 Daca este prin hamachi (dezactiveaza windows firewall. (dezactiveaza tot).
2 Trebuie sa setezi in Client (IP normal).
Exemplu:IP este 25.34.21.231 ei trebuie sa puna la fel tot 25.34.21.231!
Cum este asa sa puna.
UN lucru foarte important trebuie sa ai portmap deschis mereu sa poata conecta si tu dar si playeri (Exemplu la toate sa fie asa 25.34.21.100 IP).

| VastoLorde99 a răspuns (pentru Mihail2020):

Salut frate mie imi apare la sv meu conection refuzed imi apare de mai multe ori Ce trebuie sa fac pls helpp

| Mihail2020 a răspuns:

PS:Acestea intrebare s-a terminat de mult timp, vreti sa raspund!
Puneti intrebari la Categoria potrivita si o sa raspund nu mai dati alte mesaje care nu este nimic legat de Intrebarea aceasta?

| RedAngell a răspuns:

Va pot ajuta si eu.Add metin2experts@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| exTreaMVipEr a răspuns:

Salut! te pot ajuta eu sa iti faci un server doar pe hamachi daca esti de acord atunci adauga extreamviper@yahoo.com si te ajut iti trebuie Navicat, Server Files si Hamachi

| gherghelgabriel a răspuns:

Eu stiu face server de metin 2 prin hamachii doar cine vrea sa bage id meu gherghelgabriel17@yahoo.com da sal poata tine 24/24

| nebunu12 a răspuns:

Grigoras.maryus@yahoo.com

| Alexxxis a răspuns:

Buna seara am si eu o problema si as avea nevoie de ajutor id'ul meu: smecherul_Alex1@rocketmail.com
va rog ajutati-ma