| Funditssa a întrebat:

Vreau sa imi iau un Mini laptop ACER Aspire One HAPPY2, e 11 milioane! Credeti ca daca este asa ieftin nu esti bun?

2. Vreau sa imi vand calculatorul : monitorul este de la Lg, si unitatea de la Davio! Este in stare foarte buna! Cam cat as putea lua pe el?

Funditssa :*! Multumesc mult!
As vrea mai ales sa stiu cat as lua pe calculator!?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

1) mini laptopurile se numesc netbook-uri si 11 milioane e un pret normal pentru un netbook care variaza intre 10 si 15 milioane, este destul de bun insa are o problema merge foarte greu si ai lag mare, insa in rest merita banii
2)Depinde de cand ai calculatorul si ce procesor ai,cat e hard-discku, placa video si restul componenteleor astea fac pretul unui calculator, nu as sti sa-ti spun exact cat tiai lua pe el pentru ca nu stiu cam ce are, dar daca zici cai de la Lg si Davio vreo 15-20 cu aproximatie

| Dezinteres a răspuns (pentru 1Q):

1 Netbookurile nu merg greu atata timp cat le folosesti exact pentru ceea ce au fost gandite.Nu faci photoshop pe netbook... logic!
2 15-20 mil este un pret SF. Daca are un monitor LG de 17 inch si un pc cu proc celeron (dar davio) ...iei 15 mil?

3. E bun un netbook dar doar pentru chestii light...browsing, un yahoo, o muzica.
4. Este nevoie de configuratie pentru a face un pret corect.Ai idee ce model de monitor ai? ai idee ce model de pc davio ai?

| 1Q a răspuns (pentru Dezinteres):

laughing) du-te tu sa vinzi PC la un magazin de calculatoare la mana a2-a si i-a u mai mult

| Dezinteres a răspuns (pentru 1Q):

Tu nici macar nu stii ce se afla in pc-ul ala si dai preturi.Tu ai inteles ce am scris eu? se pare ca nu...
Pretul se face in functie de componente nu de marca. Exista monitor LG de 5 mil...dar si de 20 mil.

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Pentru netbook,te-ai orientat perfect,este o alegere buna.
Daca ne-ai spune cam ce configuratie are calculatorul,poate ca am sti sa-ti spunem exact cat poti lua pe el. Oricum,calculatorul il poti vinde pe bucati, ca iei mai multi bani pe el. Poti incerca asa: iei de exemplu placa video, ea daca valoreaza 100 RON, tu spui ca o dai cu 180 ron negociabil si negociezi pana la 150. big grin