| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon dar nu ma decid intre Motorola Flipout si LG Optimus One P500, voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| andtim a răspuns:

LG Optimus One are 512MB RAM, rezolutia 320x480, procesoru poti sa-l duci lejer pana la 800MHz si exista o gramada de ROM-uri si alte chestii pentru elwinking cauta pe Forum XDA si pe ForumSoftpedia la terminale mobile! vei vedea ca e un telefon misto!

| anonim_4396 explică (pentru andtim):

Vesti noi, mi-am luat Optimus Sol, l-am ales datorita displayului(Gorilla Glass) si datorita procesorului mai mare, e mai bun Optimus Sol decat Optimus One nu?

| andtim a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate...hai sa-ti explic putin cum sta treaba. da, optimus sol e super, pentru ca are ecran Ultra-AMOLED nu pentru ca are Gorilla Glasswinking aia cu Gorila e protectia displayului, care exista intr-o oarecare masura si la O1 (spun asta pentru ca mi s-a dezlipit folia de protectie de pe ecran si din cate observ rezista bine - evident cand il bag in buzunar il tin in toc). comparativ cu Optimus One, Solu are rezolutie si diagonala mai mare adica 480x800 si 3, 8 inchi (One are 320x480 cu 3, 2 inchi), apoi mai e camera, la Sol e de 5MP si filmeaza si HD cred (vezi ce rezolutie maxima ai la filmare in setarile camerei). Sol e un telefon misto din cate se vede...parca ma bate si pe mine gandul sa dau Optimus One-ul si sa-mi iau din-ala. Ca fapt divers, eu am instalat CyanogenMod 7 (Android 2.3.7) pe O1 si merge super. Ma gandesc sa instalez CyanogenMod 9 (Android 4.0.x), dar mai astept putin pana apare o versiune stabilawinking daca vrei sa il hackuiesti putin ca sa mearga mai fain sau ca sa te lauzi la prieteni ce telefon smecher ti-ai facut tongue lasa-mi mesaj privat si vorbim pe mess si te invat mai multe chestiiwinking ai grija de telefon si sa-l stapanesti sanatos. ceau

| Siracuzia a răspuns:

A doua varianta, clar!winking

| mariusxd a răspuns:

La banii aia mai bine iti iei Samsung google Nexus s, HTC desire s, Samsung galaxy s, Samsung galaxy s plus. flipout e ciudat rau. bafta

| Ioana998814 a răspuns:

Telefoanele Motorola au de obicei acumulatoarele proaste, asa ca LG mai bine

| xXxLavy19xXx a răspuns:

LG Optimus P500