| xZer0x a întrebat:

Vreau sa imi instalez sistemul de operare linux, intreabrea mea este ce sa aleg? M-am gandit la ubuntu 15.10 dar am vazut ca mai sunt si alte variante ca de exemplu linux mint si multe altele.
Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu am instalat Ubuntu, FreeBSD si altele 3. Cel mai bun si am ramas la el este Linux Mint Mate 17.3. Usurinta in instalare si usurinta in executarea legaturii la net. De fapt, ce vorbesc, aproape s-a facut singura legatura.

5 răspunsuri:
| xZer0x explică (pentru sltlp):

Poti te rog sa imi dai si un link de unde sa il descarc?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru xZer0x):

Eu am pus pe 64 bit: https://www.linuxmint.com/download.php
Depinde si ce procesor ai. Cred ca al tau suporta 64 bit!?

| xZer0x explică (pentru Salontanul):

Da suporta, multumesc mult pentru ajutor.
Toate cele bune tongue

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru xZer0x):

Multumesc si eu pentru apreciere! Daca mai ai probleme da-mi un mesaj pe privat. Ma gasesti pe locul 13 in clasamentul general.

| sltlp a răspuns:

Daca esti la inceput, mergi pe ubuntu, pentru ca la orice dubiu pe care il ai, gasesti documentatie cata vrei pe internet.