| TeDrqq a întrebat:

am vazut recent sistemul de operare Ubuntu si vreau sa il instalez insa am niste dubii cand il descar ca sa il pun pe cd ce trebuie sa descarc adica :

-Ubuntu desktop
-Ubuntu Server Cd
-Ubuntu Server
Pls am nevoie de ajutor crying!

Răspuns Câştigător
| LilGh0st a răspuns:

Ubuntu Desktop iti trebuie tie.
Precizez ca e foarte complicat Ubuntu, daca n-ai mai avut de-a face cu Linux pana acum. E mai stabil decat Windowsul si nu mai ai probleme cu virusii, dar e o bataie de cap daca nu te pricepi.

3 răspunsuri:
| adrew a răspuns:

Incearca linux mint, e acelasi ubuntu numai ca mai comod

| wj a răspuns:

Daca ai dubii ce sa downloadezi ar fi mai bine sa ramai la windows (daca asta ai) big grin

| DjYeti a răspuns:

Ubuntu? Desktop edition iti trebuie tie, il faci bootabil ca si la windows.