| alienkros a întrebat:

Vreau sa imi raspunde-ti la 3 intrebari:
1) Xbox 360 vs Ps3
2) Se merita sa mai astept pentru Ps4 sau e prea mult ca si pret+ timpt de asteptare
3) Ce parere aveti despre PsVITA? E mai buna ca nVIDIA shield?

Vreau sa-mi cumpar o consolo si nu stiu de care
FUNDA****

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Care iti place. Fiecare are atat avantaje cat si dezavantaje. Cel mai mare avanaj legat de jocuri la ps3 e ca ai multe exclusivitati.
2. Ps3-ul o mai duce lejer cu jocurile 2-3 ani fara probleme. Pana atunci, poate se mai ieftineste si ps4. Oricum, sunt multe jocuri bune pe ps3 si nu pe ps4.
3. Ramane de vazut. E o consola portabila, care o sa rezite cam 6 ani. Daca e mai buna decat cea de la nVIDIA/// pai cei de la nVIDIA au lansat consola ulterior, deci ca si hardware e mai bun nVIDIA, dar nVIDIA ruleaza un android, deci nu cred ca e ok, tinand cont ca majoirtatea jocurilor o sa fie disponibile si pe telefon in 2 ani. pe ps ai exclusivitati si o optimizare foarte buna.

| Dimitrix a răspuns:

1. Ps3
2. Daca ai bani si vrei mai multa performanta iti recomand Ps4.
3. Ti-as recomanda PsVITA deoarece Sony este mult mai experimentat in console video decat nVidia.