| M4RK a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez windowsul si nu as vrea sa tot dau bani la alti, pot sa il instalez eu cumva? dar nu am cd cu windows se poate scoate de net? si cum se instaleaza? plss helphappy

6 răspunsuri:
| asko a răspuns:

E foarte usor chiar, cauta-ti un cd cu windows pe net, scrie-l cu nero sau cu ce vrei tu, alege copy cd- si alegi un cd virtual unde in prealabil ai montat un windows, uite aici un un tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=TDLkfyeDIB0
e foarte bun

| thizizme a răspuns:

Nu neaparat. Pasii se pot vedea si pe internet foarte clar. Doar ca daca esti putin batut in cap trebuie sa vina cineva sa iti arate cum. Pe http://www.windowsreinstall.com/ e foarte clar (am uitat sa zic de site cand am raspuns prima data)

| VladRO a răspuns:

Binenteles ca se poate scoate de pe net! pai, il scoti de pe net, il pui pe un DVD, apoi dai restart la PC, bagi dvd-u, intri in BIOS, ii dai sa booteze de pe DVD-Rom si apoi ii dai acolo care partitie sa ti-o formateze, ii dai pe C si gata, ti se instaleaza happy

| gabrix a răspuns:

Fa'ti pe un cd sau dvd windowsu sau imprumuta unu. dupa aia. uitate oe linkul care ti'l las... iti arata exact cum sa il bagi http://supernike.wordpress.com/2009/07/05/instalare-windows-xp-incepatori/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca nu stii asa ceva, cum crezi ca o sa te descurci? Mai bine ia un expert happy

| kandorius a răspuns:

Instalarea Windows-ului nu poti sa o faci dupa sfaturi sau din auzite. Este nevoie ca macar o data sa vina cineva la tine si sa iti arate pasii.