| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imiiau o placa video, placa mea de baza e DDR2 iar placa video e GDDR3, deci pot sa o iau suporta placa de baza? Multumesc

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu e legatura. Dar asigura-te ca placa ta de baza are slot PCI-express.

Fiind DDR2 ma gandesc ca este veche deci exista posibilitatea sa fie AGP.

Iar daca iei o placa care necesita alimentare suplimentara de la sursa sa te asiguri ca sursa ta are cablu de alimentare PCI-E si ca are destula putere pentru a o sustinewinking

| TheSmith a răspuns:

Suporta!

| pcsick a răspuns:

N-ai nicio legatura, iti recomand sa iei o placa video cu ddr5 daca ai suficienti banuti.

| pcsick a răspuns:

Era "n-au" nu "n-ai" scuze, cateodata vad tastatura dublu..cred ca am si eu nevoie de o placa video.