| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa instalez pe o masina virtuala sistemul debian dar fara sa trag mai intai imaginea iso pe cd si sa-l fac bootabil. Vreau sa instalez direct din calculator.Se poate pe vreo masina virtuala(virtualbox, vmware, etc) chestia asta? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi se poate pe amâdouă. Trebe să intri la personalizare hardware după ce ai creat mașina virtuală şi să navighezi la DVD/CD rom şî de acolo bifează/selectyează use ISO urmată de selectarea manuală a amplasării acesteia. Succese.

| cornel2121 a răspuns:

Normal ca se poate. uita-te la tutorialul asta si ai sa intalegi

http://www.videotutorial.ro/? p=130

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar n-ai incercat asta mai inainte sa intrebi? Orice masina virtuala din ziua de azi poate captura imagini.ISO!