| oceanoflove a întrebat:

Vreau sa instalez pe windows 7 o aplicatie cum sunt cele care se descarca din magazin store (windows 10) timetable student, study planner, notes?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cauta pe google un executabil sau in cel mai rau caz o alternativa.

| oceanoflove explică (pentru Ineys):

Am cautat dar ce am gasit erau un fel de aplicatii in care trebuia sa ti le faci manual, in cele din windows 10 iti erau puse automat la dispoziti si scriai ce aveai de facut.

| Ineys a răspuns (pentru oceanoflove):

Windows 7 nu dispune de Microsoft Store ca Windows 10. In Windows 10 prin Microsoft Store doar apesi pe install si se instaleaza aplicatia respectiva ca si pe Android sau iOS. Pe Windows 7, trebuie descarcata de pe net si instalata de catre tine ( trebuie sa parcurgi wizard-ul de instalare ). In plus Windows 10 vine cu aplicatii preinstalate fata de Windows 7.
Daca la asta te referi nu cred ca ai ce sa faci, doar sa treci pe Windows 10. Oricum vremea lui Windows 7 a trecut de mult.

| cataz123 a răspuns:

Windows 7 si Windows 10 au aceleasi cerinte hardware asa ca nu ar fi o problema sa faci tranzitia, foloseste Rufus ca sa-ti faci un stick si treaba ta e gata pentru reformatare
Daca nu faci tranzitia pot sa incerci Simple Sticky Notes pentru Windows 7