| Napolitanăă a întrebat:

Vreau sa instalez si eu niste fonturi pentru PhotoScape.
Si nu reusesc. Stiu ca le iau de pe dafont.com.da' nu stiu cum sa le pun in Control Panel sad.
Funda celui care imi explica cel mai bine!:*

Răspuns Câştigător
| geo98_5441 a răspuns:

Daca ai luat fontul cu Winrar il extragi, apoi iei fontul si in Control Panel este un folder cu Fonts. Cel putin eu acolo am folderul cu fonts. Dupa aceea pui fontul downloadat in fisier.Deschizi Photoscape-ul si cauti fontul pe care l-ai pus in lista. Sper c-am fost de ajutor!

| Aly_Alexutzza_1990 a răspuns (pentru geo98_5441):

Mie nu-mi merge, si nici nu prea am inteles cum. Ce este cu Winrar asta? Am Windows Xp si cand bag fontul in photoscape, apare ca fila nu exista, ceva de genul. sad Imi poti explica si mie cum?

2 răspunsuri:
| dublud a răspuns:

Prima data downloadeazati si WinRAR dupa ce l.ai luat extragi filele si fisierul cu fontul, adica cel care a fost extras.[p. s. ca sa extragi instalezi winrar si dupa dai click dreapta si extract here pe font] apoi dai copy si paste in C --> WINDOWS --> Fonts.
happy Sper ca te-am ajutat.>big grin