| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa instalez windowsul si sa formatez tot hardul, dar totodata vreau sa recuperez ce am in D dupa ce instalez windowsul, se poate asa? si daca da cum?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu. Din câte ştiu o formatare completă duce la pierderea datelor de pe HDD.Nici un program de recovery nu poate recupera datele 100°%. Deci cel mai bine este să le salvezi pe Cd-uri, stik-uri sau pe un HDD extern, dacă ai aşa ceva şi apoi, în caz că n u ştii cum se injmstalează un Windowqs citeşte informaţiile de aici:
www.winconfig.pro.tc.
Succese.

| UNfriendLY a răspuns:

Daca windowsul il ai pe C, atunci inseamna ca atunci cand bagi windowsul iti sterge doar tot ce ai pe C, nu si pe D, pe D dai format separat (click dreapta-format), deci iti raman. spor.

| AlexutuDeiu a răspuns:

Poi,
Iti trebuie cd de instalare a windowsului : http://msdesign.ro/tutoriale/instalare-windows-xp/
Asa bagi cd de la inceput pana apare sa apesi ceva apoi astepti pana se incarca dai enter...
Apoi ajungi sa alegi partitia!
Daca instalezi windowsul in C atunci tot ce ai in D va ramane acolo
Deci la instalare vei avea de ales partitia C si tu apesi enter si apoi pentru ca ai windowsul deja in C:\ o sa te intrebe daca vrei asta si tu apesi c (continue)

Mai multe detalii daca ai nevoie pe player_xx

| thepunusher a răspuns:

Iti salvezi datele pe niste dvd-uri/stick/hdd extern.Altfel e mai complicat sa le recuperezi si nu e 100% sigur ca le mai recuperezi.

| chocolattee a răspuns:

Nu se poate, salveaza tot ce ai in D pe un stik mai mare, sau multe dvd-uri, apoi formateaza. N-ai cum sa formatezi si ulterior sa recuperezi fisierele. Succes :*.