| Dontforget a întrebat:

Un Ebook reader Kindle poate citi pdf-urile scanate? Sau doar acelea in care se poate selecta scrisul?

3 răspunsuri:
| boghi98 a răspuns:

In pdf nu poti selecta scrisul.

| Dontforget explică (pentru boghi98):

Pai unele pdf-uri care le deschid cu Adobe se poate selecta scrisul. De asta eram nedumerit. Deci un ebook citeste toate pdf-urile indiferent ce contin?

| Vintilabal a răspuns (pentru Dontforget):

Pdf urile se deschid dar daca e scanat calitatea e foarte proasta si nu vezi ok, nu poti selecta, nu poti mari scrisul. asta e dezavantajul pentru materialele pe care le ai de citit si ai vrea pe kindle dar sunt doar scanate din cartile lu 1800 sad