| onuticuta200312 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop bun si am buget de 2000-2500 lei si vreau unul de la TOSHIBA pentru ca am auzit ca sunt bune! Va rog sa nu-mi povestiti despre laptopuri in termeni informatici pentru ca sunt varza la informatica! Nu stiu ce inseamna RAM dar mi-a zis cineva ca daca vreau unul bun sa aiba 8 GB RAM.Va rog sa-mi recomandati un laptop tinand cont ca vreau sa vizionez filme pe el sa ascult muzica sa stau pe retelele de socializare etc.
P.S. Daca vreau sa iau laptopul cu mine intr-o excursie de exemplu, cum intru pe internet? E ca la telefon, trebuie sa prind WI-FI sau sa am MB(date mobile)?

Răspuns Câştigător
| Pink0324 a răspuns:

Da, chiar esti barza cu informatica :))
whatever, intra pe altex.ro si cauta, o sa gasesti multe Toshiba dar nu sunt de parere ca sunt cele mai bune, am avut unul Toshiba, sunt ok, nu stiu ce sa spun dar Acer sau Asus mi se par mai bune
Pai la 2300 lei este unul super misto, il comand si eu (aici e linkul) http://www. altex.ro/laptop-Acer-aspire-e5-771g-37mu-intelr-coretm-i3-4005u-1-7ghz-17-3-4gb-1tb-nVIDIA-geforce-840m-2gb-linux

4 Gb Ram sunt de ajuns pentru ce vrei sa faci, placa video o sa ruleze majoritatea jocurilor din 2014-2015-2016... Imi place mult
Bafta

| HuShEr a răspuns (pentru Pink0324):

Pfff e linux daca e varza trebuie sa mai scoata ceva bani si pentru windows laughing))

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pune mana si citeste, ca sa nu mai fii varza! Macar o varza calita!

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Eu am un Lenovo G710 i3, diagonală 17.3'' HD+, 4 Gb rami, 2Gb nVIDIA, 1TB. Sunt foarte mulțumit de el. Pt net există modem sau faci hotspot dacă ai net nelimitat. Mă joc Word Of Tanks şi Skill la greu

| Dimitrik a răspuns:

Salut
Pentru ce ai tu nevoie sper ca acest model sa te satisfaca :
http://bit.ly/1Q7WLRv