| RusuRaduD a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un pc pnt gaming si vreau sa mearga GTA V FIFA COD BATTLE ETC.l-am gasit pe acesta e bun? http://www.altex.ro/......ddr5-linux
In caz ca nu merge linku Sistem IT MYRIA Live V35, Intel Core i7-4790 pana la 4. 0GHz, 4GB, 1TB, nVIDIA GeForce GT 740 2GB GDDR5, Linux

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

In bani astia ai putea sati construieti u unul poate putin mai avansat si pentru Gaming iti poti lua linistit un i5(procesor) nu te gandi ca cu un i7 o sa mearga mai bine si sa-ti iei vreo 8 gb rami in loc de 4 si probabil sa iti iei si un SSD si o sursa mai de calitate, daca pc asta care l-ai ales u are o sursa proasta sa nu te astepti sa ai performanta cele mai bune surse comerciale sunt Seasonic
daca nu sa te uiti la Eficiența sursei de alimentare si la PFC activ

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si de preferat daca ai o ruda prin strainatate comada din strainatate preturile eu am luat o placa video http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
asta am dat 130 de euro in Italia acum vreo 4 luni si la noi in tara e ACUMA 180 euro cine stie cat era acum 4 luni

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru jocuri e arhisuficient un i5, banii in plus investesti in altceva. investestei in alta placa video, aia e mediocra rau. cumpara un GTX nu un GT.

ps- ce e aia COD BATTLE? sa mor de mai inteleg prescurtarile astea idioate

| Tariceanu a răspuns:

Da merge gta v pe el http://bit.ly/1xwDnWz

| RusuRaduD explică:

@Endoryus crezi ca merge GTA V si alte jocuri performante pe pc ala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RusuRaduD):

Procesorul ca e i5 sau i7 care il alegi pana la urma, tot e bun.dar placa video e prea de rahat sa mearga jocurile calumea. cam de rahat sa ai prcesor i7 si totusi sa joci toate jocurile pe "low" pentru ca placa video e praf.