| andy95summer a întrebat:

Vreau sa-mi iau un pc nou.Care sunt cele mai bune caracteristici sa le aiba iar pc sa fie de maxim 20 mil.Adica ce procesor,pe 32, 64 etc,placa video,placa de baza, memorie.(adica care sunt cele mai bune 3 procesoare, cele mai bune tipul de placi video etc)

14 răspunsuri:
| RKR a răspuns:

Daca vrei sa comanzi iti calculator un calculator nou iti recomand Pc Garage. Ma gasesti la id: rares_29 daca ai nevoie de recomandari si iti dau si un voucher de reducere la Pc Garage.happy

| Me2 a răspuns:

Hmm,in 2000 lei asa
quad core de generatie noua, destul de bun
placa de baza ok
8 gb ram
hdd500gb
placa video foarte buna, la un pret super
sursa destul de puternica sa duc
carcasa destul de ok, mai poti pune in vent de 92 in spate
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/635988/

| RKR a răspuns (pentru Me2):

Athlon prietene? Rami la 1333 la 200 ron? Lasa-te de recomandari!

| MikeAlexis a răspuns (pentru RKR):

O varianta mai buna si mai performanta decat recomandarile de mai sus pe AMD http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/636042/

| RKR a răspuns (pentru MikeAlexis):

Ai uitat de sursa:D
@andy95summer Eu zic sa faci efortul pana la aceasta configuratie. Duce orice joc pe detalii maxime.:)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/636048/?use_voucher=1SU1Q9PV

| Me2 a răspuns (pentru MikeAlexis):

Eu nu as pune acei rami, sa ocup ambele sloturi, iar omul nu a specificat la ce rezolutie joaca, pe full hd se descurca mai bine x4+7850 decat i3+7770

| Me2 a răspuns (pentru RKR):

Da athlon prietene, sa stii ca seria piledriver e chiar reusita, si diferenta intre 1333 si 1600 este 0 am pus un singur modul de 8 gb ca pe viitor sa mai poata pune inca 8gb

| RKR a răspuns (pentru Me2):

I3+7850 se descurca mult mai bine.
X4-le ala are 4 nuclee.
i3-ul 3220 are 2 nuclee reale sau 4 cu HT.

Răspuns utilizator avertizat
| Agent47 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/636060/ il am, merge ce vrei la high, rareori la mediu. Cele mai bune procesoare care sa se incadreze in banii astia sunt i3 3220 si AMD A10 5800k iar la restul o mare cearta deci nu ma bag la restul. Funda?

| RKR a răspuns (pentru Agent47):

Sursa aia explodeaza daca incerci sa ii dai drumu sistemului pe care l-ai pus tu acolo.

| irinel01 a răspuns:

Pai ..la 20 de mil...iti recomand un laptop ASUS...4 GB ram, pe 64 de biti, placa video depinde: 512 MB sau 1 GB, si un HDD de 500 de GB. Multumit?