| LukWhuzTalkin a întrebat:

Vreau sa-mi rebootez calc sa revina la setarile din fabrica si apoi sa instalez windows sau ar trebui sa reinstalez windows si dupa accea dau reboot

mai exact cum va fi calculatorul dupa revenirea la setarile initiale

si windowsul se va sterge?

funda...

2 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Pc-ul nu este telefon ca sa revina la setarile din fabrica.
Poti in schimb, Bios-ul sa-l setezi ca si default. Dar nu iti va afecta sistemul de operare.

| agentul007 a răspuns:

Nu e nevoie sa aduci nimic la setarile din fabrica.
Doar reinstalezi windowsul stergand ambele partitii (sau cate ai) apoi cu spatiul nepartitionat faci altele noi si calculatorul va fi ca nou.