| Zidovsky a întrebat:

Vreau sa pun un film pe stick pentru cineva, filmul are 5, 75 GB.Nu are nici o extensie,la Type of file scrie File. Filmul il deschid cu Daemon Tools, nu il vede dar dau la demon tools "toate fisierele" si atunci il vede. Cand incerc sa il pun pe stick de 8 GB gol,imi zice asta:"The file X is too large for the destination file system".
Din ce cauza? sad Cum fac sa-l pun pe stik, am nevoie neaparata de el maine.

Răspuns Câştigător
| wj a răspuns:

Trebuie sa formatezi stick-ul si sa il faci NTFS nu FAT32. FAT32 nu permite copierea fisierelor mai mari de 4gb, de aia primesti eroarea. Aici ai un guide cum sa il faci NTFS http://www.ntfs.com/quest22.htm

2 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Eu iti pot recomanda sa il arhivezi. Prin arhivare se reduce din GB

| Sfarghiu_Octavian_1990 a răspuns (pentru rater1994):

In cazul in care vrei sa redai filmul de pe clip pe un smart tv, dvd, etc s.a.m.d n-ai ce face cu arhivele, merg pe metoda lui wj