| EllyCoolGirl a întrebat:

Vreau sa scriu cu litere romanesti dar in bara nu-mi apare sa selectez optiunea RO sau orice alta optiune. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Control panel -> region and language -> keyboards and languages -> change kayboards -> selectezi din "default imput language" romana.
daca nu este acolo atunci: click pe add -> cauti in acea lista "Romanian" click pe acel + -> keyboard -> bifezi "Romanian (Standard) -> ok iar apoi selectezi romana din "default imput language" -> apply -> ok -> ok

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexyno1988 a răspuns:

Control Panel - Clock Language and Region - keyboards and languages - change keyboards - Add - selectezi din lista, romana.(in cazul in care nu apare in lista acolo) apoi te duci la language bar tot acolo in fereastra si bifezi ultimele 3 casute.