| Roxxetteeeeeeeeeee a întrebat:

Help,am un Samsung galaxy ace gt-s8530i si nu am nevoie de program ca sa descarc ceva pe calculator si invers, ci doar selectez o optiune de pe bara de stare a telefonului cand am cablul de date bagat, dar acum nu-mi mai apare optiunea aia

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Si eu am patit asta cu samsungul meu [galaxy 550] eu am vazut ca nu mai merge si am repornit telefonul si apoi mergea. vezi la optiuni la conexiune usb sa nu fie bifata casuta cu devirusare/depanare usb ca altfel nu iti merge, deci daca este bifata, debifeaz-o

2 răspunsuri:
| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

Da-i o resetare generala. daca nici asa nu merge, opresti telefonul. asa. acum apesi volum sus + tasta mijloc + power. le tii apasate vreo 15 secunde. lasi tasta power. iti apare un meniu. lasi si celelalte taste. cu tastele volum sus, jos, selectezi wipe & delete cache + data. apoi selectezi reebot now. acum va dura vreo 3-4 min sa porneasca si iti va merge sigur. SA AI CARDUL SCOS neaparat. daca nu, se va sterge tot de pe el.