| Dariuspeerta a întrebat:

De ce cand vreau sa scriu peste o imagine in Photoshop, de exemplu neagra, am creat-o eu, si nu merge sa scriu pe ea, selectez culoarea si tot su cand dau pe T sa selectez partea pe care vreau sa scriu incerc sa adug litere si nimic.

2 răspunsuri:
| RandomGirl a răspuns:

Sectiunea de text este prea mica ca sa iti incapa tot textul pe ea, fii sigur ca ai selectat o culoare diferita de negru, apoi selectand toolul de text, faci un patrat destul de mare, apoi ar trebui sa iti apara scrisul. Daca in continuare nu iti apare textul, incearca alte fonturi, poate ca un anumit font are bug si nu poate fi citit.
Sper sa iti mearga!
Iti dau un pont, ca sa faci ca textul sa arate mai bine da click dreapta pe layerul de text ->blending options si joaca-te pe acolowinking