| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu daca imi vor rula urmatoarele jocuri: Assassins Creed Rogue, Assassins Creed 4 Black Flag, Medal of Honor 2012, Max Payne 3, Call of Duty Black Ops 2, Ryse: Son of Rome, Need for Speed Rivals, GTA 4, Battlefield 4, Watch Dogs, FIFA 15 pe acest sistem:

Procesor: Intel Pentium G2130 3.20 GHz

Placa Video: NVIDIA Gainward GeForce® GT 630 2048MB

RAM: 6 GB, dintre care 4 GB sunt HyperX Fury ( http://www.emag.ro/memorie-hyperx-fury-blue-4gb-ddr3-160 0mhz-cl10-1-5v-hx316c10f-4/pd/D0HP1BBBM/, http://www.pcgarage.ro/memorii/hyperx/hyperx-fury-blue-4 gb-ddr3-1600-mhz-cl10/ si din cate am mai citit aceasta memorie RAM HyperX Fury este specializata in gaming http://www.kingston.com/en/hyperx/memory/fury )

OS: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Monitor: Acer AL1916

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pe gt 630, in mare parte vor rula toate jocurile specificate de tine, dar nu vei avea o experienta tocmai placuta de gaming. Nu cu acea placa video. Cat despre memoriile ram ei bine, ele sunt ok langa un APU de la AMD, nu langa o placa video dedicata.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Adica voi avea parte de lag sau sau il voi rula dar la niste detalii mai mici?
Apropo de FIFA 15, uite aici pe cineva care il ruleaza pe un GT 640 la detalii high: https://www.youtube.com/watch?v=MAITdkjtJ5k
Stiu ca am placa video cam slaba, dar totusi procesorul si memoria RAM sunt bune si astfel eu zic ca se echilibreaza in asa fel incat sa-mi ruleze si mie la niste detalii mai bunicele.
Eu zic ca l-as putea rula la o rezolutie mai mica cum ar fi 1440x900 la detalii High, nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Nu vezi ca nenea de pe youtube ruleaza jocul pe o placa video mai avansata si fata de gt 630 este si Gddr5? Nu stiu de ce tot o ti langa pe a ta cu rami si procesoare, cand placa video este cea mai importanta componenta in a rula un joc. Ce ai zis tu acolo 1440x900 si high pe un gt 630 este SF.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Deci sa inteleg ca va rula doar pe rezolutie 1280x720 si detalii high, nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

1280x720 sau un pic mai mic ~ detalii high.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Jipa95):

Din cate am vazut la setarile jocului FIFA 15 nu exista rezolutie mai mica de 1280x720 happy
Dar pana la urma il joc la rezolutie 1280x720 si detalii high, sper sa mearga fara lag.