| magieneagra a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot instala eu personal sistemul de operare android pe un telefon LG GM360.
Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| andtim a răspuns:

Nu poti instala Android pe tipul asta de telefon! are sistem proprietar si nu sunt specificate date despre procesor, ram, rom, vitale daca te intereseaza sa instalezi un sistem de operare. doar daca are touchscreen nu inseamna ca functioneaza absolut orice pe el! documenteaza-te pe site-uri de telefoane si vezi ce specificatii are si eventual daca vrei android, vinde-l pe asta si ia-ti unu' cu android! bafta

| dragos65436 a răspuns:

Nu sunt sigur dar eu personal cred ca nu îl poți instala fără acordul firmei si nu cred ca îl poți găsi în magazine

| andtim a răspuns (pentru dragos65436):

Poti instala ce vrei pe telefon atata timp cat el functioneaza in parametrii normali. iti dau un exemplu: pe HTC HD2 care normal are Windows Mobile, s-a reusit portarea Android-ului. si functioneaza ca si cand ar fi venit din fabrica cu Android. documenteaza-te si apoi comenteaza! si in plus astea-s telefoane ordinare, nu iPhone!winking ceau

| dragos65436 a răspuns (pentru andtim):

Ok mulțumesc ca mi-a zis dar am zis ca nu sunt sigur în fine mulțumesc ca mi-ai zis

| GaSteRu a răspuns:

Nu ai cum, Doar daca telefonul tau nu e compatibil, Pentru orice eventualitate suna la (Relatii cu clientii) Si vei primi mai multe amanunte.