| KlaudiuRad a întrebat:

Vreau sa upgradez XP-ul la altceva pentru ca am unele programe care nu mai ruleaza pe el. Ce WIndows ar merge cel mai bine pe 2GB Ram (aproximativ 2GB pentru ca placa video integrata imi ia si ea din rami)? Folosesc PC-ul mai mult pentru muzica, filme (youtube) si jocuri mai simple gen Zuma sau Bejeweled.

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cea mai buna varianta ar fi Windows 7 Ultimate pe 32 de biti. Eu sunt multumit de el. Insfarsit am gasit pe cineva care stie ca Windows XP numai are suport, pentru ca multi spun ca au probleme cu el din cauza ca numai are suport. Funda?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

As fi curios ce programe nu ruleaza pe xp? placa video are ram integrati, jocul e compus din partea grafica (placa video ) procesorul o proceseaza faza e ca mereu procesorul cauta in ram asa ca da se poate sa ocupe si din memoria ram a unitati pc /laptop
windows 8.1 pe 32 de biti sau 7, eu personal as fi ramas pe xp, fiecare face cum vrea, ce ofera 7, 8 si nu ofera xp?