| xTrixie a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva despre machete / replici iphone 4 ma rog orice numarhee hee care e diferenta dintre original si ele?! un baiat are macheta si ii merge biiiiine inca si acum;-?... deci nu prea inteleg + la cat gasesc o macheta? cea mai ieftina de iphone 4s :dd... funda

Răspuns Câştigător
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Ii merge ca originalul.dar uitate atent pentru ca copia(macheta) nu are itunes...si da sunt anumite machete care aduce cu originalul.dar sunt diferente clare..mai ales la camera.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Replica in primul rand nu are sistem de operare, sau daca are nu e IOS. aici e cea mai mare smecherie, restul ca e facut din piese proaste e alta treaba, a colo tine de noroc daca iti merge bine sau nu.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Macheta este cu totul si cu totul altceva..in comparatie cu replica.
Replica copie, telefonul si caracteristicile dar nu are acea calitate ca si originalul.dc? pentru ca se obtine din piese ieftine ...etc. cea mai ieftina copie de iphone 4s costa 450 ron si este fidela ( adica este apropiata ca model + valore soft ).

| xTrixie explică (pentru Tau_Rebelul_1990):

Da, dar de ce acelui baiat ii merge ca si originalul straight face si il are de mult...

| anonim_4396 a răspuns (pentru xTrixie):

Iti da doar impresia ca merge ca uns cand il vezi, iti spun eu ca daca faci o poza se vede de parca fotografiezi cu teracota.
De ce? Replicile sunt facute din 3 lucruri :
1.Carcasa
2.Sticla.
3.Restul.Si cand spun restul ma refer ca nu poti sa stii ce e in interiorul telefonului tau trebuie sa mergi la magazin sa-ti achizitionezi un telefon adevarat cu acte la un pret rezonabil care sa tina in timp. Cand dai banii pe o copie e ca atunci cand ai da 300 de lei pe o punga de pufuleti cu surprize crezand ca e ceva de calitate si surpriza adevarata e ca nu stii ce se afla in interiorul telefonului tau dincolo de ecranul de sticla.
Intelege-ti ca replicile sunt facute doar sa i-a ochii la fraieri care nu se pricep deloc sau sa pacalesti pe cineva zicandu-i ca e original, dar sa vrei tu sa-ti cumperi o replica...
Ar trebuii sa va invete si lucrurile astea la scoala care chiar o sa foloseasca in viata nu doar sa va bage pe gat sisteme de ecuatii factoriale care nu o sa-ti trebuiasca atunci cand o sa fii vanzatoare si o sa-ti ceara o paine de 3 lei si 77 de bani.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns (pentru xTrixie):

Ii merge ca originalul.dar uitate atent pentru ca copia(macheta) nu are itunes...si da sunt anumite machete care aduce cu originalul.dar sunt diferente clare..mai ales la camera.

| argo a răspuns:

Diferenta e ca si o dacie dinaia veche toata ruginita de ii cad rotile si dai in primul pom iesit in cale si o masina de formula 1 laughing
Poate sa se strice in orice secunda din senin, nu ai nici o garantie.
Mai strange niste banuti ca merita.