| Popescu_Stefan_1995 a întrebat:

Vreau si eu o placa video compatibila dar nu stiu cum sa gasesc, ma poate ajuta careva?
Placa de baza:Intel® Desktop Board D975XBX
Procesor:Intel Core i7 860@ 2. 80GHz
Ram:4, 00GB
Cerinte placa video gddr5 si min 2 gb

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu nu cumva ai un workstation HP/Dell acolo? Nu de alta, dar alea au sursele gindite la miliwatt si carcasele la milimetru si nu poti sa bagi orice iti tuna prin cap in ele...

| Bizon95 a răspuns:

TU NE IEI LA MISTO?!?

placa de baza e socket 775 si DDR2
iar procul e i7 care NU a existat pe 775 (maximum a fost quad core)
si nici ABSOLUT NIMIC pe ddr2 nu a avut i7, ultimile 775 cu quad core aveau deja ddr3

iar pe o placa de baza asa de veche iti trebuie placa video pe pci express 1.0... nici macar 1.1 nu o sa iti mearga cum trebuie, iar asa ceva NU stiu unde sa caut, ca la mana a doua nu exista un filtru de genul asta, iar noi nu se mai fabrica de cel putin 10 (zece) ani

deci, poate vrei sa modifici EVIDENT FALSA placa de baza si sa postezi alta intrebare

| flixbuster a răspuns:

Nu ai zis buget.

Citeste asta:

http://www.reddit.com/......_heres_how

Apoi vezi asta:

http://www.cel.ro/......MiYyMTAo-l