| Iulian_Temporar_Iulian_2002 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul si nu stiu de ce...
Deschid pc-ul, umblu un pic pe el, apoi deodata se inchide ecranul pentru o secunda, apoi se deschide din nou. Prima data cand a facut-o mi-a aparut un mesaj in dreapta jos, apoi nu a mai aparut...
Configuratia:
Procesor:Intel core i2 duo 2. 80ghz
Placa video: GYGABITE GEFORCE GT730, 2Gb, GDDR5, 64-bit
RAM:8Gb
Va rog sa ma ajutati! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Daca deti o unitate centrala inchide de tot unitatea si scote putin bateria de pe placa de baza dupa care introdu din nou bateria asa cum ai scos-o dupa care porneste unitatea.
Poate sa fie un bug.
Daca tot asa face inchide din nou ca nu ai ce face scoate placuta video din el si curata bine locul in care s-a placa video in slot dar si placa video sa fie curata bine... si daca tot asa face dupa ce o introduci inapoi in placa de baza incerca sa foloseti acest program https://www.piriform.com/speccy aici afli temperaturiile ficarui component din pc-ul tau si daca temperutriile sunt ridicate trebuie sa schimb pasta termica.

sau daca tot asa face probleme dupa ce schimbi pasta termica insemna ca trebuie sa verifici bine placa video amanuntit sa nu aiba vreun condesator umflat... sper sa fie bine si sa iti mearga scotandu-i bateri. pentru ca fiecare pc are cate un bug sau mai multe. si e posibil si de la windows sa fie o problema.

| Axys a răspuns (pentru Axys):

Ori daca nu verifa cablu de alimentare de la monitor poate fi si acolo o problema vezi sa fie bine puse toate mufele aia de alimentare si cea de la monitor.

5 răspunsuri:
| H5K a răspuns:

Placa video, monitorul sau cablul de la monitor, mufa poate face figuri. Am patit si eu asa, a fost de la monitor l-am dus la reparat de 3 ori pana acum. Nu are treaba cu procesor sau alte. piese, eu bănuiesc ca e de la monitor. O zii buna.

| Iulian_Temporar_Iulian_2002 explică (pentru H5K):

Mersi pentru raspuns, dar cele precizate de tine sunt ok.multumesc pentru raspuns.

| Marin_Mihai_1999 a răspuns:

Vezi la placa video sau umbla la rami și împinge mai tare.

| Iulian_Temporar_Iulian_2002 explică (pentru Marin_Mihai_1999):

Nu, nu era de la asta. mulțumesc oricum.