| TestPetrut a întrebat:

Vreau si eu un netbook (mini laptop) un pic mai performant ca sa pot juca gta vc, nfs mw, gta sa macar la ultra low, halo combat evolved dar sa fie pana in 12 milioane (1200 lei)
fundita la cel mai bun raspuns + vot la restul

a si argumentati de ce sa-l iau
multumesc.

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Netbook-urile sunt in general create pentru internet si office si au configuratii de asa natura cat sa satisfaca aceste nevoi. E destul de greu sa gasesti un netbook care sa aiba o configuratie de gaming.
In bugetul tau, poti sa iti iei asa ceva http://www.evomag.ro/......81873.html dar nu am testat pana acum netbook-uri pe jocuri. Succes!

| TestPetrut explică (pentru laptopnews):

Mersi dar d aca imi iau un netbook cu 1 gb ram pot sai atasez inca un ram adica au un slot de memorie da daca cumpar o placa de 2 gb pot so ataseZ?

| laptopnews a răspuns (pentru TestPetrut):

Poti sa o atasezi daca iti permite. Vezi care e capacitatea maxima suportata inainte sa il cumperi! happy

| TestPetrut explică (pentru laptopnews):

Nu scrie iti dau eu linkul sa-mi zici tu http://www.emag.ro/......BX-BLK060W

| laptopnews a răspuns (pentru TestPetrut):

Capacitate memorie:1 GB
Nu scrie pentru ca nu poti sa pui mai mult. Te sfatuiesc sa cauti ceva cu 2 GB RAM! happy

| TestPetrut explică (pentru laptopnews):

Ok mersi

| laptopnews a răspuns (pentru TestPetrut):

Cu placere! happy

7 răspunsuri:
| eustefan a răspuns:

Am un netbook pe care mi-am pus multe jocuri care merg perfect e Acer aspire one d257 win 7 starter