| SgU6 a întrebat:

Vreau un PC care va fi folosit numai si numai la cs 1.6, vreau 100fps non-stop chiar si atunci cand este multa actiune si mult fum,am un pc vechi, depasit si nu mai poate
buget 1.200 lei, rezolutia cu care joc este 800x600, vreau placa video nVIDIA neaparat, cs 1.6 merge mult mai bine pe nVIDIA, stiu din propia experienta
http://www.mediadot.ro/wishlist/32053/

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Multe pretentii in 1200lei, nu vrei si un ssd?
Pe rezolutia monitorului tau ai nevoie de procesor puternic sa creasca fps-ul, nu de placa video.
Placa video conteaza pe full hd

Renunta la placa video(nu te ajuta in situatia de fata) si alege un procesor quad core cu o integrata suficienta pe rezolutia ta
quad core Amd
sursa potenta
4gb ram
500gb hdd
carcasa draguta(zic eu)

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/702742/

| SgU6 explică (pentru Gabi05):

Ok multumesc, am sa aleg configuratia recomandata de tine, normal ca am pretentii, este un joc vechi, nu cred ca imi trebuie un pc de 5.000 euro sa-l joc cu 100 fps, integrata din procesor poate sa-l duca cu 100fps?

| Gabi05 a răspuns (pentru SgU6):

Cu intrgrata din procesor poti juca si crysis 3 cam la low-mediu
Dar nu integrata conteaza pe rezolutia ta, ci puterea de procesare, iar acel quad core se va descurca exemplar

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mergi pe configuratia lui Gabi05. E mai ok in cs cu mult fata de ce ai pus tu acolo.