| liviuanonimus44 a întrebat:

Vreau un pc gaming dar nu stiu ce sa aleg va rog vreau un Pc cu care macar sa joc la mediu gta 5 sau la maxim. Pretul 1500lei-2600lei.
Cine are cele mai bune exemple pentru toate preturile primeste funda!

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

de pe pcgarage
Hard disk WD RE4 500GB SATA-II 7200 RPM 64MB 1 buc. 278, 19 RON
Procesor AMD FX-4300 3.8GHz box 1 buc. 359, 99 RON
Placa de baza ASRock 960GC-GS FX 1 buc. 239, 45 RON
Carcasa Zalman ZM-T3 1 buc. 95, 27 RON
Placa video Sapphire Radeon R7 240 WITH BOOST... 1 buc. 276, 00 RON
Memorie HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 1 buc. 205, 20 RON
Sursa Sirtec - High Power Eco 400W 1 buc. 124, 99 RON
Total: 1.579 RON
Toate sunt compatibile carcasa cu placa de baza ea cu sata 2-u cu procesoru pe skt AM3+ cu ramu cu placa video. Poti sa m-ai schimbi la carcasa dar atentie sa fie compatibi cu formatul de la placa de baza "m-atx".

6 răspunsuri:
| UrsuPolar a răspuns:

Forum.computergames.ro
Recomand un pc sh ca sa te incadrezi in bugetul tau

| KissAndor a răspuns:

Salut. Sper ca esti constient ca in bugetul acesta (1500-1600ron) nu prea poti sa-ti faci un pc gaming dar m-am ambitionat si am zis ca iti recomand un desktop cat de cat ok in limita bugetului: https://www.pcgarage.ro/cos/#trimite-comanda
Absolut toate componentele sunt compatibile, daca vrei sa reduci din costuri si nu ai nevoie de dvd-writer, il poti sterge. Desi de obicei recomand Intel+nVIDIA in bugetul acesta cam asa iesi m-ai bine privind raport calitate pret. Sper ca te-am ajutat macar cu o idee, Bafta

| liviuanonimus44 explică (pentru KissAndor):

Nu ai pus link-ul in totalitate. Asa cred de oarece nu era nimic in cos.

| liviuanonimus44 explică (pentru KissAndor):

Te rog sa il scrii din nou.

| KissAndor a răspuns (pentru liviuanonimus44):

de pe pcgarage
Hard disk WD RE4 500GB SATA-II 7200 RPM 64MB 1 buc. 278, 19 RON
Procesor AMD FX-4300 3.8GHz box 1 buc. 359, 99 RON
Placa de baza ASRock 960GC-GS FX 1 buc. 239, 45 RON
Carcasa Zalman ZM-T3 1 buc. 95, 27 RON
Placa video Sapphire Radeon R7 240 WITH BOOST... 1 buc. 276, 00 RON
Memorie HyperX Fury Black 4GB DDR3 1866 MHz CL10 1 buc. 205, 20 RON
Sursa Sirtec - High Power Eco 400W 1 buc. 124, 99 RON
Total: 1.579 RON
Toate sunt compatibile carcasa cu placa de baza ea cu sata 2-u cu procesoru pe skt AM3+ cu ramu cu placa video. Poti sa m-ai schimbi la carcasa dar atentie sa fie compatibi cu formatul de la placa de baza "m-atx".

| liviuanonimus44 explică:

Nu vreau sa ruleze pe linux si nu trebuie sa aiba dvd-writer.