| DeeaLove08 a întrebat:

Vreau un raspuns rapid! cum sterg un prieten de pe facebook? dau funda +voturi.

Răspuns Câştigător
| YukikoMaya a răspuns:

Intri pe profilul prietenului
pe partea stanga iti apar prietenii lui cu imaginile acestora sub asta scrie
* Sugerează-i prieteni
* Scoate din lista de prieteni
* Distribuie profil
* Denunță/blochează această persoană
si dai la
* Scoate din lista de prieteni
sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| Roxanaaaa a răspuns:

Intri pe profilul acelui prieten si scrie in stalga sub lista lui de prieteni ''sterge acest prieten'' si ii dai acolo. succes

| Eileithy a răspuns:

Mergi in lista ta de prieteni, intri pe profilul celui pe care vrei sa-l stergi si selectezi " scoate din lista de prieteni". ( o sa gasesti rubrica in josul fotografiei de profil).