| dragutzzaa a întrebat:

Well... mi-am instalat windows 7 pe un laptop si laptopul are camera web incorporata...acum am 2 probleme :

1) webul nu mai imi mergestraight face in niciun fel!
si
2)laptopul nu mai imi citeste niciun CD. Nici macar nu imi mai apare driver'u[nu stiu daca am zis bine].

Nu am decat 2 drivere[sau ce sunt] C si D

Deci...ma poate ajuta cineva?big grin

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Saolutia pentru camera intra pe site-ul producatorului si downloadeaz-o de acolo
2 pentru cd/dvd nu ai asigned leter dai click dreapta pe my computer dai manage -storege si acolo trebuie sa iti apara unitate si ii dai asign drive leter avand in vedere ca deja ai c si d o sa te lase de la e in colo... daca nu te descurci anunta-ma

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

C si D nu sunt drivere, sunt partitii ale harddiskului.
Pentru instalarea camerei web incearca asa: Start(sau My Computer)/Control Panel/Scanners and Cameras/USB Video Devices si trebuie sa-ti apara o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti.
Pentru CD intra in My Computer si da clic dreapta pe DVD Ram Drive(Dhappy si apoi din fereastra ce se deschide pe Properties/Recording si in fereastra ce se deschide la AutoPlay bifeaza Prompt me each si da OK si la Recording bifeaza(daca nu e bifat) Enable CD recording..., mai jos selectezi Local Disk(Chappy, mai jos Fastest si mai jos Automatically eject... si dai OK. Succes!

| cornel a răspuns:

Deci baga-ti alt windows. ce naiba.nu e bun saptele.

| Kabraxas a răspuns:

Incearca Xp, merge mai bine si are sistem requirements mai mici