| vodka020202020 a întrebat:

What is MIUI Optimization and should you turn it off?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Some users have reported on the XDA forum that enabling MIUI Optimization can cause battery drain and slow down the device in certain scenarios. So i'd say turning it off it's the best thing to do.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa pui intrebarile in limba romana, limba oficiala! Nu-ti convine mergi pe un site in limba engleza!

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

S-a murdarit la gurita nu de engleza ci i-a ramas o bucatica din poza de profil

| vodka020202020 explică (pentru Salontanul):

Dacă puneam în română probabil nu ar fi înțeles despre ce opțiune vorbeam de la miui

| vodka020202020 explică (pentru Simpatic):

Ești amuzant

| vodka020202020 explică (pentru Salontanul):

Am ales să formulez întrebarea în engleză deoarece căutările mele în limba română nu au furnizat suficiente informații despre MIUI Optimization, optând pentru engleză, știam că unii utilizatorii care cunosc subiectul ar putea să ofere răspunsuri mai precise, având în vedere că mulți resurse online despre MIUI sunt în limba engleză straight face