| Gabriela50 a întrebat:

Windows 10 este mai performant decat windows 7? Adica daca intru in jocuri cu windows 7, am lag, spre deosebire de windows xp in care nu am atat de mult lag ca pe windows 7, pentru ca 7 e mai performant. Asta e intrebarea mea, daca-mi iau windows 10 voi avea mai mult lag (in jocuri, sau programe, sau orice alta activitate pe pc) decat ca pe 7 sau mai putin?

Răspuns Câştigător
| Shimonakatokka a răspuns:

In primul rand: Daca ai sub 17-19 ani si nu te pricepi la IT, nici nu te gandi Sa umblii la windows.
Windows 10 Este Mai bun pentru jocurile noi aparute. Windows 7 pentru cele Putin Mai vechi. Personal recomand windows 8.1. Foarte stabil si placut.
Windows 10 crezi ca e free (momentan) degeaba? laughing e plin de probleme. Ma mir ca nu da blue screen of death.

Daca ai un sistem slabut, ramai pe windows 7. Clar!
Daca ai acolo macar un i5 bun si un GTX peste 600, merita Sa bagi un 8.1

2 răspunsuri:
| Marius972603 a răspuns:

Conteaza si la ce jocuri te referi.dar daca nu ai minim un quadcore te-as sfatuii sa ramai la xp..nu foloseste multe resurse pentru calculatoarele vechi.

| CasperG a răspuns:

Daca ai un calculator cat de cat decent iti recomand sa folosesti windows 10, pentru ca foloseste putine resurse,jocurile noi iti merg foarte bine, photoshop-ul, cat si alte programe merg si ele la fel de bine, intr-un fel eu iti recomand windows 10, este foarte bun.(inca exista foarte mici bug-uri la acesta)